Ručně kované nože patří k uměleckým skvostům tradiční kovářské výroby a připomínají nám zejména některé historické události a civilizace, pro něž byly tyto výrobky typické. Jistě si mnozí z vás pamatují ze školní výuky, že na našem území žili Keltové. Bylo to v době přibližně osm až čtyři století před naším letopočtem a toto období je přezdíváno jako „doba železná“.
Lidé již tehdy znali výrobu resp. odlévání surového železa, které v kombinaci s uhlíkem vytvářelo velmi kompaktní a pevnou ocel. Keltové také byli zdatnými kováři a své řemeslo pak předávali dalším generacím, přičemž výroba oceli od té doby nezanikla, ale udržela se až do současné doby.
Keltové vyráběli ručně kované nástroje a mezi nimi i meče a nože. My bychom vám rádi nabídli alespoň letmý pohled do historie staré téměř tři tisíce let, kdy si lidé zhotovovali ručně kované nože, a jeden z nich, ručně kovaný nůž BÉL včetně pochvy a náramku je k dispozici i ve specializovaném e-shopu.
Vodácká výprava po Vltavě
Máte-li zájem pořídit si tuto unikátní připomínku keltské civilizace, můžete ji spojit s výpravou po Vltavě, což do sebe dokonale zapadne. Ptáte se, proč?
Keltské oppidum Třísov – jedno z nejvýznamnějších nalezišť keltské civilizace se nachází nedaleko obce Třísov. Někteří z vás toto místo znají díky zřícenině hradu Dívčí Kámen a právě zde se psaly dějiny doby železné. Připlujete-li po Vltavě z Českého Krumlova a následně ze Zlaté Koruny k Dívčímu Kameni a vyšplháte se na náhorní planinu nad okolní krajinou, budete doslova uchváceni překrásným výhledem a místem, které si Keltové pro svůj život zvolili.
A pak vysoukáte z pochvy keltský nůž BÉL a ten vás rázem propojí s historií tohoto místa, což bude nepochybně velmi zvláštní pocit. Podobný, jaký zažívají archeologové, kteří objevují staré vykopávky na významných místech naší země.